بسته بندی یکی از بخش های مهم مبحث در بازاریابی و فروش محصولات می باشد زیرا اولین چیزی است که مشتریان از یک محصول مشاهده می کنند، بسته بندی محصولات است. اگرچه ممکن است برای صاحبان مشاغل هزینه های بالایی در بر داشته باشد، اما در مقابل بسیار ضروری می باشد زیرا مزایای بسیاری برای تولید کننده، فروشنده و مصرف کننده نهایی دارد.

اگر جست‎وجویی کوتاه در یوتیوب داشته باشید، ویدئوهای بسیار زیادی از افراد در حال باز کردن بسته ‎بندی محصولات تازه خریداری شده مشاهده خواهید کرد. یکی از لذت های غیر قابل انکار در زمینه خرید محصولات مربوط به باز کردن بسته ‎بندی آنهاست بنابراین مشاهده سرمایه گذاری عظیم برندها بر روی طراحی بسته ‎بندی های هرچه جذاب تر جای تعجب ندارد. اغلب مشتریان با محصولات ما در پوشش بسته ‎بندی مواجه می شوند. به همین خاطر تاثیرگذاری اولیه هر برند بر روی مشتریان از طریق بسته ‎بندی محصولاتش روی می دهد.

فروشگاه پرشین گلکسی واردکننده کالاهای پروژکتور گلکسی و نور درشب

                   مشاهده محصولات پرشین گلکسی     مشاهده پیج اینستاگرام پرشین گلکسی  

دلایل اهمیت بسته بندی محصولات

1- حفظ محصول

بسته بندی محصولات را در برابر عوامل محیطی که ممکن است به کالا آسیب برساند از محل تولید تا انبار و از انبار تا دست مصرف کننده حفظ می کند.

2- تسهیل حمل و نقل و جابجایی

بسته‌ها باید ویژگی‌هایی را به همراه داشته باشند که باعث سهولت در توزیع، جابه جایی، نمایش، باز و بسته نمودن دوباره، فروش، استفاده و استفاده ی مجدد از آن گردند. بسته بندی باید به گونه ای باشد که کالا در وسایل نقلیه به راحتی جای گیرد و حداقل فضا را اشغال کند و همچنین فرد بتواند تنها و به راحتی آن را حمل کرده و همراه خود ببرد.

3- نمایش ارزش های برند

هر برندی براساس ماهیت و زمینه فعالیتش دارای ارزش های متفاوتی است. یکی از نکات مهم در زمینه برندسازی تلاش برای انتقال ارزش های برندمان به مخاطب هدف است. امروزه مشتریان انتظارات بسیار زیادی از برندها دارند بنابراین ما باید در راستای پاسخگویی به نیازهای متغیر مشتریان گام برداریم. در غیر این صورت امکان تعامل سازنده با آنها را نخواهیم داشت.

فروشگاه پرشین گلکسی واردکننده کالاهای پروژکتور گلکسی و نور درشب

                   مشاهده محصولات پرشین گلکسی     مشاهده پیج اینستاگرام پرشین گلکسی  

4- بسته بندی کادویی و کمک به مشتری

امروزه مخصوصا در ایران ما شاهده حجم زیادی از محصولاتی هستیم که یکی از کارکرد های آنها استفاده برای کادو دادن به دیگران میباشد، با در نظر گرفتن این موضوع بسیاری از فروشگاه ها و فروشنده ها در سدد ایجاد ارزش برای مشتری اقدام به بسته محصولات بصورت کادویی و ربان زده برای مشتریان خود نمودند که ما در پرشین گلکسی بیش از پیش در تلاش هستیم که با بسته بندی زیبای سهم کوچکی در شادی های شما داشته باشیم.

در نهایت باید گفت که ما فقط چند مورد از مهمترین علل بسته بندی را برای شما ذکر کردیم.

در ایران بسته بندی در سال های اخیر بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است که این مهم باعث شده است که برای ارائه ارزش فروشگاه ها از هم پیشی بگیرند که میتواند آینده خوبی را برای مارکت موجود در ایران متصور شد