نورپردازی اتاق گیمینگ

نورپردازی در دکوراسیون همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است، در اتاق گیمینگ نیز این اهمیت وجود دارد، برای داشتن یک اتاق گیم ایده آل باید مواردی را رعایت نمود، درست است که در مسئله ی نورپردازی با بخش های مختلف منزل و .. یکسان است؛ اما دارای تفاوت هایی نیز می باشد.

  مشاهده محصولات پرشین گلکسی     مشاهده پیج اینستاگرام پرشین گلکسی  

نورپردازی یکی از عنصرهایی می باشد که در زیبا شدن دکوراسیون اتاق گیمینگ تاثیر بسزایی دارد و به همین خاطر بسیار مورد توجه قرار می گیرد، پس از انجام مراحل طراحی و چیدمان، در صورت نداشتن یک نورپردازی مناسب هیچ نمایی ندارد و باید گفت مانند ادویه غذا می ماند که بدون نمک و ادویه بهترین غذاها نیز طعمی ندارند. در این مرحله از دیزاین یعنی نورپردازی باید به نکاتی از جمله ابعاد اتاق، وجود پنجره، پس زمینه، نوع نور، رنگ های انتخابی و … توجه داشت، برای نورپردازی اتاق گیم می توان از نورهای مخفی و زیر کار شده بهره برد، به این صورت که چراغ هایی را در زیر سقف کاذب و یا نازک کاری های سقف قرار دهید که هم نور به صورت یکسان پخش می گردد و هم میزان نور نیز متناسب گردیده؛ و فردی که بازی می کند از نمایش صفحه خود و اتفاقات در حال وقوع حواسش پرت نمی شود.

همانطور که گفته شد در دیزاین اتاق گیم بر خلاف سایر بخش های منزل از نور زیاد و درخشانی استفاده نمی شود، اما نباید خیلی کم باشد و یا تاریکی مطلق و بدون نور باشد، همانطور که گفته شد، ایجاد یک پس زمینه ی مناسب با میزان نور کافی می تواند تاثیرات مطلوبی بر فضای اتاق بازی بگذارد.

لامپ های گیمینگ

این لامپ ها دارای تعدادی لامپ ال ای دی به صورت نواری می باشد که به usb تجهیز یافته اند، شما عزیزان می توانید برای کار گذاشتن این لامپ های دارای انعطاف بر روی مانیتور، دیوارها، میز، کامپیوتر، کنسول بازی، تلویزیون و … نورپردازی را به بهترین شکل انجام دهید. پروژکتور های گلکسی برای ایجاد فضایی کهکشانی و جذاب ایده ی خوب دیگری است که می توان برای نورپردازی در اتاق گیم مورد استفاده قرار داد.

  مشاهده محصولات پرشین گلکسی      مشاهده پیج اینستاگرام پرشین گلکسی 

رنگ های مناسب برای نورپردازی

اتاق گیمینگ حتما نباید تاریک مطلق باشد و با استفاده از نورپردازی نقطه و خاص دیزاین شود.

رنگ قرمز از رنگ های گرم محسوب می شود که به دلیل گرم و پرانرژی بودن در اتاق بازی روحیه و هیجان فضا را افزایش می دهد، همچنین باید افزود که رنگ دیزاین اتاق با رنگ نور به کار رفته یکسان باشد، جذاب تر خواهد بود.

رنگ آبی آرامش خاصی در فضا ایجاد می‌کند. در نمونه دکوراسیون داخلی اتاق گیمینگ زیر از نور قرمز در کنار نور ابی استفاده کرده و ترکیب خاصی را در فضای حرفه‌ای ایجاد کرده است.

لوازم نورپردازی اتاق گیمینگ | لوازم نورپردازی گیمینگ

بسیار تصور می‌کنند نورپردازی اتاق گیمینگ نیازمند تجهیزات خاص و عجیبی (تجهیزات نورپردازی اتاق گیمینگ) است در حالی که این تصوری کاملا اشتباه است. ساده ترین لوازم نورپردازی اتاق گیمینگ شامل یک دستگاه پروژکتور گلکسی هست که با هزینه خیلی کم میتوان برای ایجاد فضای بینظیر برای اتاق گیم ازش بهره گرفت.

در انواع کوچک‌تر اتاق گیم، شاید مشکل اصلی فراهم‌کردن مقدار صحیح نور پس‌زمینه باشد؛ چراکه در‌غیراین‌صورت چشم بازیکن با نگاه‌کردن به صفحه‌نمایش اذیت خواهد شد. در برخی از اتاق های گیمینگ، نورهای تعبیه‌شده در سقف به‌همراه نورهایی که از گوشه‌های قفسه‌ها می‌تابند، دست‌به‌دست‌ هم می‌دهند تا درعین آنکه به روشنایی فضا کمک شود، بازیکن از کنش اصلی موجود در مرکز صفحه نمایش غافل نشود. لوازم اتاق گیمینگ با رنگ‌های تیره و استفاده از رنگ‌های مات هم کمک می‌کنند تأکید اصلی روی صفحه‌‌نمایش باقی بماند. نهایتا مبل و میز کناری آن کمک می‌کنند افراد تماشاگر بازی مکان مناسبی برای نشستن در اتاق داشته باشند.