احتمالاً شما هم با شنیدن نام گجت، اولین چیزی که به ذهنتان می‌آید شخصیت کارتونی کارگاه گجت باشد. الآن زمان مناسبی است که پس از سال‌ها دلیل این نام‌گذاری را بدانیم !

این نام‌گذاری برگرفته از قابلیت‌های کلاه کارگاه نه‌چندان زرنگی بود که در آن انواع و اقسام ابزارها (گجت ها) یافت می‌شد. درواقع ابزارهای این کارگاه بودند که او را در پیدا کردن مجرم و تحویل دادن به دست قانون کمک می‌کردند.
امروزه گجت ها نقش کلاه همه‌کاره‌ی کارگاه را برای ما بازی می‌کنند و شاید حتی بیشتر از آن

اما گجت چیست ؟

گجت (Gadget) یا ابزارک یک دستگاه مکانیکی یا الکترونیکی خلاقانه است که تا حد امکان کوچک بوده و موجب آسان‌تر شدن کارهای روزانه افراد می‌شود. نکته حائز اهیت این است که نباید معنی واقعی کلمات “گجت” و “دستگاه” را با هم اشتباه گرفت. دستگاه یک وسیله یا ابزار است که از آن برای انجام یک کار مشخص یا دست یابی به یک نتیجه خاص استفاده می شود. بنابراین یک کامپیوتر شخصی یا دوربین فیلمبرداری یک دستگاه است. ولی برای مثال یک دسته‌ی بازی و یا یک هلی کوپتر دوربین دار جزء گجت ها هستند. 

  مشاهده محصولات پرشین گلکسی     مشاهده پیج اینستاگرام پرشین گلکسی 

از جمله ویژگی‌های گجت‌ها می‌توان به کاربردی بودن، جدید بودن، خلاقانه و مبتکرانه بودن، جالب و جذاب بودن و آسان‌تر و سریعتر کردن انجام کارها اشاره کرد.

دیکشنری Collins English Dictionary واژه گجت را اینگونه معنی کرده :

۱- ابزار یا وسیله کوچک مکانیکی.

۲- هر وسیله ای که بیشتر از اینکه از لحاظ کارایی جلب نظر کند توجه ها را به سمت نبوغ و ابتکار به کار برده شده در خود سوق می دهد.

در واقع گجتها وسیله هایی ابتکاری، خلاقانه و جدید هستند و از فناوری های نو بهره می برند. آنها گاهی می توانند بسیار گرانقیمت باشند. کار با آنها لذت بخش است و خیلی جالب به نظر می رسد. گجتها می توانند کارهای مختلف را برای ما آسانتر کنند. نکته مهم در به کار بردن این واژه تازه و جدید بودن وسیله ای است که گجت نام می گیرد، برای مثال تلفنهای هوشمند در زمان ارائه به عنوان یک گجت بسیار کاربردی شناخته می شدند ولی شاید بهتر باشد که دیگر برای معرفی آنها از واژه گجت استفاده نکنیم.

اهمیت گجت ها در زندگی ما:

در عصر حاضر، بیش از هزاران گجت با عملکردهایی جذاب و کاربردی در دنیا وجود دارند که نقش مهمی در زندگی روزمره ما ایفا می کنند. استفاده از این وسایل برای همه ما به نوعی عادت تبدیل شده است به نحوی که تصور انجام کارهای روزانه بدون آنها بسیار دشوار است. با توجه به زندگی پرمشغله کنونی، بازار گجت‌ها روز به روز در حال توسعه است و هر روز گجت‌هایی تازه با عملکردی ویژه درحال تولید اند. بطور کلی می توان گفت اهمیت اصلی تمامی گجت ها ساده تر و سریعتر کردن انجام کارها است. به‌علاوه، بیشتر گجت‌های هوشمند امروزی چندین کار را به طور همزمان برای شما انجام می‌دهند. در نتیجه فرایند انجام کارها برای شما راحت‌تر می‌شود. هم چنین گجت ها باعث افزایش بازدهی کارها می شوند و دنیا را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل می کنند. سرگرم کننده و نشاط آور بودن نیز دیگر عواملی هستند که اهمیت گجت ها در زندگی مان را بیشتر نشان می دهند. بنابراین گجت ها نه تنها زندگی ما را راحت تر می کنند بلکه به ما کمک می کنند تا در پول و وقت گران‌بهای خود نیز صرفه جویی کنیم.

تقریبا همه‌ی ما عاشق گجت‌هایی هستیم که بیشتر آن‌ها در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند.امروزه همه‌ی افراد حداقل به یک گجت نیاز دارند تا بتوانند از این گجت ها برای آسایش و آرامش خود در زندگی از آنها بهره ببرند.

از بین گجت های موجود میتوان به یکی از زیباترین و و جذاب ترین آنها یکی گلکسی پروژکتور اشاره کرد

این پروژکتور ها که در آمریکا و اروپا فروش بالایی داشته اند و باعث ایجاد فضایی کهکشانی و آرامش بخش در هنگام شب میشوند.

این پروژکتور ها هم در اتاق خواب و هم در پذیرایی و یا حتی در میهمانی ها و [شن ها کاربرد زیادی دارند.

برای تهیه این گجت جذاب از وبسایت فروشگاه دیدن فرمایید.