چند روش برای داشتن خوابی راحت و بدون استرس
خوابیدن برای اغلب ما یک لذت همیشگی است که صبح‌ها به سختی از آن دل می‌کنیم. اینکه خوب، کافی و به‌موقع بخوابیم حتما موضوع مهمی است. مهم است چون خواب ناکافی تأثیرات بدی بر جسم‌ و‌ ذهن می‌گذارد. گاهی وقت‌ها هر راه‌حلی که برای خواب راحت می‌شناسیم به کار می‌بندیم اما دریغ از یک ساعت خواب عمیق و لذت‌بخش که در تمام طول شب به سراغ‌مان بیاید. در این مطلب می‌خواهیم چند روش برای داشتن خوابی راحت و بدون استرس را به شما معرفی کنیم تا شما هم بتوانید خوابی راحت را تجربه کنید. با ما همراه باشید.

                  مشاهده محصولات پرشین گلکسی      مشاهده پیج اینستاگرام پرشین گلکسی 

1-گوش‌دادن به موسیقی

رومیزوسکی می‌گوید اگر موسیقی‌ای که هنگام خواب به آن گوش می‌دهید، آرامش‌بخش باشد و ضربان قلب‌تان را بالا نبرد، ایرادی ندارد. اما زمانی‌که برای خواب به موسیقی گوش می‌دهید، حتما باید دستگاه پخش خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید تا موسیقی پس از مدتی خودبه‌خود قطع شود. زیرا زمانی‌که موسیقی روشن باشد، وارد مرحله‌ی خواب عمیق نمی‌شوید و صبح‌ها بعد از بیدار شدن، احساس نشاط و سرزندگی نخواهید داشت.


2- از ساعت 10:30 شب به بعد چراغها را کم و یا حتی خاموش کنید

بدن ما برای الگوی خواب 10 شب تا 6 صبح ساخته شده است. بیشترین فرم احیا کننده خواب بین 10 تا 2 صبح رخ می دهد.

3- فراهم کردن محیطی با نور مناسب همراه با آرامش

سعی کنید اتاقی که برای خوابیدن انتخاب میکنید دارای نور مناسب باشد بطوریکه نه آنقدر زیاد باشد که مانع از خواب رفتن شما شود و نه آنقدر تاریک که نتوانید بخوابید. پروژکتورهای گلکسی میتواند به شما کمک کند قبل از خواب با دیدن نور ستاره ها و کهکشانها آرامش کافی قبل از خواب را کسب کنید و باعث افزایش کیفیت خواب شما شود

4- 1 الی 2 ساعت قبل از خواب، ریلکس کنید و آرامش داشته باشید:

در آخرین ساعات شب، تحریک ها را تا حد ممکن کاهش دهید. به آرامی چراغ ها را کم کنید و کارها را آهسته تر کنید. کاری کنید که آرام شوید، مانند مطالعه، تمرین یوگا آرام، حمام و یا صحبت کردن در مورد روزتان با همسرتان.

                  مشاهده محصولات پرشین گلکسی     مشاهده پیج اینستاگرام پرشین گلکسی 

تا حد امکان آرامش خود را حفظ کنید و اگر بعضی کارها غیرقابل اجتناب باشند، پس تمرین آن ها را به صورت آرام انجام دهید.

5- خالی کردن ذهن از افکار مختلف از طریق نوشتن

نوشتن ایده‌ی بدی نیست. ولی حتما باید این کار را حداقل یک ساعت قبل از رفتن به خواب انجام دهید. در غیر این‌ صورت احتمالا هنگام خواب ذهن‌تان درگیر چیزهایی است که نوشته‌اید. رومیزوسکی می‌گوید اگر قصد تهیه‌ی فهرستی برای انجام کارهایتان را دارید، باید کارهایی را بنویسید که دست‌یافتنی هستند.